Invalidní vozík pro psa

Kód: BTOFFROAD-S BTOFFROAD-M BTOFFROAD-L Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: BALTO
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Invalidní vozík pro psy
8 748 Kč 10 206 Kč 11 664 Kč od 8 748 Kč 7 230 Kč bez DPH 8 435 Kč bez DPH 9 640 Kč bez DPH od 7 230 Kč bez DPH
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
17.3.2024 17.3.2024 17.3.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

Pomáhá s motorickým postižením nebo s obtížemi při chůzi z důvodu nemoci nebo stáří, jakými jsou dysplázie kyčelního kloubu, degenerativní myelopatie, těžká artritida atp.

Balto Italy

Detailní informace

Doprava zdarma na e-shopu UltraPet.cz
Doprava zdarma
Pro objednávky nad 2 500 Kč
Garance kvality na e-shopu UltraPet.cz
Garance kvality
U nás nešlápnete vedle
Platba kartou na e-shopu UltraPet.cz
Platba kartou
Rychlá a pohodlná platba
Rychlé odeslání zboží na e-shopu UltraPet.cz
Rychlé odeslání zboží
Odesíláme nejpozději další pracovní den

Detailní popis produktu

Invalidní vozík pro psa - pohodlí a mobilita bez kompromisů

Samostatnost a pohyb jsou pro naše čtyřnohé přátele nezbytné kvality pro šťastný a zdravý život. Pokud se Váš pes potýká s pohybovými omezeními, může to být pro něj i pro Vás jako majitele náročné. Naštěstí tu je řešení: Invalidní vozík pro psy, který kombinuje inovativní konstrukci s ohledem na pohodlí a bezpečnost Vašeho psa.

Invalidní vozík pro psy je vyroben z eloxovaného hliníku a vyniká svou lehkostí, silou a extrémní stabilitou. Vozík je dostupný ve třech velikostech, které lze individuálně nastavit v šířce, výšce a délce.

Bezpečnostní pásky napříč přední částí zajišťují vynikající přizpůsobení psa. Během používání je postroj ve tvaru "X" v zadní části, což poskytuje psovi pohodlnou oporu. Dále je zde popruh, který umožňuje psovi pohodlně dýchat a vykonávat potřeby bez znečištění vozíku, například v případě inkontinence. Invalidní vozík je vybaven dvojitými velkými poutky pro zadní nohy, což pomáhá snižovat stres a podporuje uvolnění psa během procházek.

Díky konstrukci je invalidní vozík pro psy schopen pohybu na různých typech terénu. Stabilitu zajistí gumová kola. Součástí vozíku je i horní držadlo, které může majitel připojit, pokud je potřeba. To umožňuje majiteli zvednout psa v případě těžkých motorických problémů nebo pomoci psíkovi překonávat překážky, jako jsou obrubníky, nerovnosti terénu nebo jiné překážky.

Celkově je invalidní vozík pro psy ideálním řešením pro psy s pohybovými omezeními. Díky svým vlastnostem a funkcím umožňuje psům pohodlný a bezpečný způsob, jak zůstat aktivními a užívat si venkovního života.

Vlastnosti:

 • Pohodlí na prvním místě: Invalidní vozík pro psy je vybaven bezpečnostními páskami, které jsou měkké a prodyšné. Vozík je nastavitelný ve všech směrech.

 • Lehká a snadno nositelná: Díky lehké konstrukci a ergonomickému designu pes nepociťuje zbytečné zatížení a může si vozík užít s lehkostí.

 • Kvalitní materiál: Invalidní vozík pro psy je vyroben z eloxovaného hliníku. Vozík je díky tomu lehký, silný a extrémně stabilní. 

 • Jednoduchá údržba: V případě znečištění lze popruhy vyprat v ruce.

Pokud Váš pes potřebuje jinou podpěru chůze, jsme si jisti, že si z naší široké nabídky vyberete.

Doporučení a rady:

 • Dozor je klíčový: Nedoporučujeme zanechávat psa samotného s invalidním vozíkem, aby nedocházelo k pokusům o jeho odstranění.

 • Konzultace s veterinárním lékařem: Než začnete invalidní vozík pro psy používat, je vhodné se poradit s veterinárním lékařem, aby byla zajištěna jeho vhodnost pro konkrétní zdravotní stav a situaci Vašeho psa.

Návod pro správné použití:

1. Nastavení tyčí: Nejprve posuňte hliníkové tyče od sebe, dokud nedosáhnete naměřených rozměrů. Chcete-li nastavit tyče invalidního vozíku ve výšce, délce a šířce, je nutné šrouby a samosvorné matice vyjmout pomocí šroubováku a kleští.

2. Po nastavení je nutné zcela utáhnout všechny šrouby a samosvorné matice, abyste zajistili, že pohyby způsobené použitím nezpůsobí uvolnění v průběhu času, což vede ke ztrátě pevnosti a stability.

3. Nastavte popruhy předního pásku. Délka každého pásku lze nastavit tak, aby odpovídala velikosti psa.

4. Chcete-li nastavit postroj ve tvaru "X", do kterého jsou vloženy zadní nohy psa, musíte odstranit polstrování na suchý zip a uvolnit nebo utáhnout popruhy pomocí plastového dvojitého kroužku.

5. Umístěte psa dovnitř invalidního vozíku, uzavřete horní popruh a poté nastavte popruhy kolem přední strany hrudníku a pod hrudním košem (za předníma nohama).

6. Při použití invalidního vozíku, je možné umístit zadní nohy psa přes dvě velké popruhy, aby se snížilo zatížení na klouby způsobené pohybem.

7. Invalidní vozík je dodáván s držadlem pro přenášení nebo zvedání vašeho psa, užitečné v případech, které jsou závažnější v důsledku téměř nebo úplné ztráty mobility.

Všechny šrouby mají samosvorné matice. Jakmile majitel nastaví invalidní vozík, musí být šrouby zcela utaženy.

Pozor: nastavitelná tyč konektoru (spojky) mezi koly musí být vždy přišroubována do nejnižší polohy na invalidním vozíku, zejména pokud je používána velmi těžkými psy (nad 35 kg).

Poznámka: Nastavitelná tyč může být otočena o 180 stupňů, aby pes mohl používat zadní nohy k chůzi, například během rehabilitace.

Velikost:

Velikost A B C Hmotnost Plemena*
S 22 - 32 cm 15 - 30 cm 10 - 20 cm 5 - 14 kg Jack Russel
M 33 - 54 cm 31 - 51 cm 21 - 26 cm 15 - 26 kg Kokršpaněl
L 55 - 85 cm ≥ 50 cm 27 - 35 cm 27 - 50 kg Německý ovčák
 
*Pozor, doporučená plemena jsou čistě orientační, pro určení velikosti invalidního vozíku vezměte měření délek a hmotnosti, jak je uvedeno.


Po pečlivém výpočtu A, B a C a zvážení psa nahlédněte do tabulky.

OBSAH TERÉNNÍ SOUPRAVY BALTO

 1. 2 tyče s látkovými spojovacími popruhy
 2. 1 hlavní rám se 2 držáky a postrojem ve tvaru X
 3. 1 sada kol (rám a gumová kola)
 4. 1 opěrná rukojeť
 5. 2 opěrné popruhy pro zadní nohy se 2 zarážkami na suchý zip
 6. šrouby, podložky, samojistné matice, 1 nastavitelný klíč, 1 imbusový klíč

FÁZE 1 – MONTÁŽ HLAVNÍHO RÁMU OFF-ROAD BALTO
Hlavní rám se skládá ze dvou samostatných šedých držáků.
Překrytím držáků vytvořte konstrukci vozíku. Umístěte drážkovaný držák na horní část děrovaného držáku a zajistěte je k sobě pomocí dodaných šroubů.
Použijte prosím 2 šrouby pro velikost S a 3 šrouby pro velikost M a L.
Důležité: Zkontrolujte, zda předem namontované popruhy tvoří postroj ve tvaru X uvnitř rámu.

 


FÁZE 2 – JAK INSTALOVAT SOUPRAVU KOL NA HLAVNÍ RÁM

Sada kol má dva štěrbinové „držáky kol“ a šířkově nastavitelnou přední konzolu (s funkcemi stabilizace a ochrany proti roztažení).
Důležité: Před instalací sady kol na rám upravte šířku držáku proti rozšiřování odšroubováním a utažením matic pomocí dodaného klíče.


Při připojování sady kol k rámu otočte držák proti rozšiřování směrem dovnitř vozíku a ponechte vzadu prostor pro nohy psa. Umístěte modré držáky sady kol na šedé držáky hlavního rámu.

Nakonec můžete držáky zajistit pomocí dodaných šroubů: použijte prosím 2 šrouby na každé straně pro velikost S , 3 šrouby na každé straně pro velikost M a 4 šrouby na každé straně pro velikost L.
Důležité: ujistěte se, že modré drážkované držáky jsou umístěny vně šedého rámu.


Důležité: Nastavte šířku držáku proti rozšiřování tak, aby byl vozík na každé straně u základny kol alespoň o 2 cm širší než v horní části rámu.
Tato konfigurace zajišťuje vynikající stabilitu.

3. FÁZE – INSTALACE BOČNÍCH DRŽÁKŮ S BALTOGRIVEM

Pro dokončení přední části vozíku naskládejte modré drážkové držáky (s logem BALTO) na děrovaný šedý rám (obr. 1) a zajistěte je pomocí dodaných šroubů. Pro velikost S jsou potřeba alespoň 2 šrouby na každé straně a pro velikost M nebo L 3 šrouby na každé straně.
Nápis BALTO
 by měl být čitelný zleva doprava a měl by se objevit v přední části vozíku (obr. 2).

Důležité: Invalidní vozík pro psy je plně nastavitelný na šířku, výšku a délku.
Po nastavení ortézy podle velikosti vašeho psa můžete upevnit samojistící matice. Pro bezpečné upevnění držte šroub pomocí imbusového klíče a druhou rukou utahujte matici pomocí dodaného klíče (obr. 3).

FÁZE 4 – PODPĚRNÉ POPRUHY NA ZADNÍ NOHY

A. Vložte jeden ze dvou dodaných popruhů dovnitř rámu (obr. 4) vložením hrotu se suchým zipem skrz plochý kroužek (obr. 5). Zatáhněte za popruh až do úplného utažení a ujistěte se, že plochý kroužek je na vnitřní straně rámu (obr. 6).

Poté na pásek nasaďte zarážku suchého zipu (obr. 7) v přesné poloze na vnější straně rámu a pásek upevněte (obr. 8). V tomto okamžiku utvořte pomocí stejného popruhu velký prsten připevněním svorek na suchý zip k hornímu konci (obr. 9).

FÁZE 5 – ÚPRAVA LÁTKOVÝCH VÁZÁNÍ
Invalidní vozík pro psy má tři podpůrné popruhy, každý se specifickou funkcí, obalený měkkým, prodyšným polstrováním:
 • přední vázací popruh (1) zabraňuje posunutí vozíku směrem k zadním nohám,
 • horní vázací popruh v kohoutkové výšce (2) stabilizuje vozík,
 • stahovací pásek pro oblast podpaží/hrud (3).

Každý pásek na zavazování má nastavitelnou délku, aby vašemu psovi perfektně seděl.
Chcete-li jej zkrátit, odstraňte ochranné podložky, uchopte konec a odpojte odnímatelnou svorku na suchý zip. Každý pásek přesně zkraťte odříznutím přebytečného materiálu a nakonec znovu použijte svorku na suchý zip.

V zadní části je nastavitelný popruh ve tvaru X, který zajišťuje pohodlí při podpoře. Chcete-li jej upravit, nejprve sejměte vycpávku na suchý zip a poté popruhy prodlužte nebo utáhněte pomocí plastového dvojitého poutka na opasek, podle velikosti a specifických potřeb Vašeho psa.

 
Odpojte svorku na suchý zip, odstřihněte přebytečnou délku popruhu nůžkami a přemístěte svorku na suchý zip.
 
Upozornění: Dávejte pozor, abyste konce příliš neořízli. Ujistěte se, že máte dostatek místa pro uzavření suchého zipu.

FÁZE 6 – POSUNUTÍ PSA DO VOZÍKU

Pokračujte otevřením horního pásku na úrovni kohoutku: odstraňte vycpávku (obr. 10), otevřete jeden ze dvou konců, odpojte svorku (obr. 11), poté pásek vytáhněte z hliníkové smyčky (obr. 12).

Po vytažení horního poutka na úrovni kohoutku posaďte psa do vozíku.
DŮLEŽITÉ: postroj ve tvaru X umístěte správně na zadní část vnitřní stehna psa (1) a ne na břicho (2).

Po nasazení psa zkontrolujte, zda je zářez BALTO přední modré tyče umístěn ve výšce středu ramen psa (aniž by ji překračoval).

Jakmile je modrá tyč správně umístěna na středovém rameni, zasuňte zpět kohoutkovou sponu a upevněte ji (1). Poté vraťte vycpávku zpět (2).

Nastavte všechny popruhy a ujistěte se, že jsou pevně uzavřeny. Nakonec vložte zadní nohy do nosných popruhů (3).
Vozík bude ve správné poloze , když jsou všechny tyče zarovnány s příčnou rovinou psa (4). Pro další nastavení ortézy použijte prosím pásky na suchý zip.

 


V případě potřeby našroubujte horní opěrnou rukojeť na tyče.

Doporučené použití: 

 • Všechny šrouby jsou dodávány se samojistnými maticemi. Po nastavení invalidního vozíku nezapomeňte matice zcela utáhnout.
 • Prodlužovací tyč proti rozšiřování lze otočit o 180 stupňů, aby se umožnil pohyb zadních nohou, například při rehabilitaci.
 • Doporučuje se pravidelně kontrolovat, zda jsou šrouby a matice bezpečně utaženy.
 • Nepoužívejte elektrické šroubováky ani jiné utahovací nástroje než dodané klíče.
 • Měkké součásti lze prát ručně ve studené vodě s neutrálním mýdlem; neprat v pračce.
 • Je vhodné si na vozík zvyknout . Doporučujeme držet svého psa na vodítku nebo postroji, abyste zpočátku vedli jeho pohyby a pomohli mu získat jistotu. Pes s vaší pomocí ucítí přerozdělení váhy a vypuštění na zem, postupně se s vozíkem seznamuje.
 • Invalidní vozík pro psy doporučujeme používat několik hodin denně, při procházkách a když se pes může volně pohybovat po domě nebo venku.
 • Nenechávejte vozík ke psovi připnutý v noci nebo v době odpočinku.

Videonávod k použítí:


 

Proč zvolit značku Balto

Balto je symbolem kvality a pečlivé péče o zvířata. Jejich ortopedické ortézy a podpěry jsou ručně vyráběné v Itálii, s důrazem na nejvyšší standardy a jsou schváleny veterináři. Tato značka klade důraz na výzkum a spolupráci s odborníky v oboru, což garantuje bezpečnost a efektivitu jejich produktů.

Značka Balto zdůrazňuje vášeň pro péči o zvířata, což je zřejmé ve všech aspektech vývoje a výroby. Snaží se neustále zlepšovat své výrobky, používá kvalitní materiály a investuje do inovací.

Při výběru ortézy od značky Balto nejenže zabezpečíte kvalitní ochranu pro svého psa, ale také podpoříte váš vlastní příběh o lásce ke zvířatům. Navštivte náš e-shop a objevte, jak Balto může posílit pohodu vašeho psího přítele.

Banner e-shop kategorie_1

Pokud máte i vy doma pejska, který má problém s pohybovým aparátem, neváhejte se po předchozí telefonické domluvě zastavit za námi v Liberci a můžeme pejskovi vyzkoušet tu správnou velikost.

6  UltraPet, Na Žižkově 635/68, 460 06 Liberec

5  +420 777 761 474

4  info@ultrapet.cz

Videonávod k použití invalidního vozíku pro psy Balto